Konavoska kronika II
Petak, 23.07.2010

Ovako će to izgledati u novinama: Finale Mokošica 2010 Zelena menestra - Micro 4:3 (1:3) Strijelci za ZM Njire 2, Grbešić i Antunović. Najbolji igrač turnira Vlaho Grbešić ZM, najbolji vratar Zoran Primić Micro, najbolji strijelac Duje Rezo Micro. Čestitke nagrađenima, a sada malo opširnije o utakmici. U finalu su se sastale trenutno dvije najbolje ekipe i vjerovatno ćemo ih još puno puta gledati u završnim večerima. U ovim slavljeničkim trenucima preskočiti ćemo prvo poluvrijeme jer bi nam falilo prostora za pisanje a vjerovatno bi pala i koja grublja riječ pa smo već u drugom kada Micro kod 3:1 propušta dvije mrtve šanse da nas dokrajči. Tek nakon toga ponavljamo igru sa četvrtfinala i polufinala i pogocima Njire vraćamo utakmicu u egal, a kada je Antunović dvije minute prije kraja pogodio za vodstvo, Frano (na slici) je mogao početi trenirati desnicu za podizanje pokala.