Konavoska kronika
Subota, 26.05.2012

Župa Presvetog Trojstva Gruda najbolja je ekipa u malom nogometu u dubrovačkoj biskupiji. Antun Bušković je danas poveo ekipu do najvećeg postolja preko župe sv.Petar u polufinalu, bilo je 4:2. U finalu protiv Sv Križa na kraju 5:5, te u penalima 9:8 za župu Gruda. Gruda osim prvog mjesta ima i nagradu za fair play turnira kao i najboljeg golmana, Miljaka te najboljeg strijelca Antu Bratoša. Ekipa će u Sarajevo 8.9.10. lipnja u daljnje natjecanje. bravoooo cijelom timu. Evo danas donosimo i kompletan izvještaj,izbornik Antun Bušković:"Prvo,prvenstveno su igrači zaslužni za ovaj veliki uspjeh,jer su svi do jednoga ostavili "srce na parketu"pa tek onda ja na klupi i Lola kao savjetnik na tribinama i don Josip kao duhovna podrška. Igrali smo polufinalnu utakmicu protiv prošlogodišnjeg pobjednika Župe Sv.Petar Boninovo za koju nastupaju poznati malonogometaši Dadić i M.Kalauz i još poznatih malonogometaša i pobijedili 4:2.Drugi polufinalni par bio je Sv.Vlaho Ston-Sv.Križ Gruž 5:5,na penala Gruž je izborio finale.Nakon revijalne i utakmice za treće mjesto gdje je Ston pobijedio Boninovo 4:3 ,u finalu smo se sastali sa ekipom Sv.Križa iz Gruža.To je vrhunska ekipa za koju nastupaju braća Daničić,Mateo Saulan,Ivanišević,Ivo Vlahušić,golman Kristić,sve fenomanalni malonogometaši,poluvrijeme dobili 2:1,nakon njihova izjednačenja 2:2,naši momci su se raspomamili i poveli 5:2 prelijepim golovima i akcijama,ali zadnjih 6 minuta dolazi do pada snage,igralo se u neviđenom ritmu,(štopalo se cijelo drugo poluvrijeme,iako je dogovor bio samo zadnjih 5 min utakmice)i protivnik što iz igre,što iz prekida izjednačava 2 minuta prije kraja 5:5.Naši ne stadaju nego napadaju zadnjim atomima snage,ali golman Kristić sprječava pobjedu.Nakon prve serije penala,kad ostaje 2:2,pristupa se nastavku gdje puca isti izvođač.Ante Bratoš sva tri projektila smjetio je pod prečku,dok je Donko obranio treći udarac mlađem Daničiću i slavlje i pjesma su počeli.Župa presvetog Trojstva Gruda predstavljat će Dubrovačku biskupiju na sveopćem prvenstvu biskupija iz Hrvatske(11),BIH(3),Vojvodine(1),Crne Gore(1) koje će se ove godine 8,9,i 10 lipnja održat u Sarajevu,što je stvarno veliki uspjeh i čast za našu Župu. Ponavljam,igrači su najzaslužniji za ovaj veliki uspjeh,jer su se borili junački i svim srcem za našu Župu.Neki su igrali više,neki manje ali ni jednog se pojedinca nemože izdvojit,svi su bili vrhunski.Nakon što smo dobili posebnu odobrenje za Donkov nastup par dana prije,na samom takmičenju doznali smo da svaka ekipa može imati 5(PET) igrača iznad 30 godina. U Sarajevo idemo neopterećeni i bez imperativa pobjede,dostojanstveno i na najbolji mogući način predstavljati svoju Dubrovačku Biskupiju,Župu Presvetog Trojstva,Grudu,Konavle,Hrvatsku.Mada kad bi bili kompletni,može se sve očekivat jer smo dobili stvarno mnoge pohvale za igru od svih koji su jučer bili u prekrasnoj sportskoj dvorani ? u Ženskom katoličkom đačkom domu na Ilinoj Glavici,izjave su da igramo stvarno turbo futsal,i od protivnika i od gledatelja,i crkvenih vlasti,futsal stručnjaka itd.Osvojili smo i nagradu za Fair-Play,najbolji golman je naš Dominik Miljak,najbolji strijelac je naš Ante Bratoš,dok je za najboljeg igrača proglašen Mateo Vodopić iz Župe Sv.Vlaho iz Stona."