Konavoska Kronika
Ponedjeljak, 23.11.2015

Rezultati VIII.kola ŽFL :

JADRAN - ČILIPI (0:1) 1 : 3
0:1 Periša Klaić 12' ; 0:2 Vlatko Bobanović 17' ; 1:2 Marko Bratoš 19' ; 1:3 Periša Klaić 24'

Solidan susret u kojem su obje momčadi iskazale veliku borbenost,ČILIPI potvrdili pobjedu na samom kraju susreta.

SOKOL - Š M N SQUARE (0:0) 2 : 0
1:0 Baldo Perak 17' ; 2:0 Baldo Perak 20'

Staloženija,smirenija i spretnija momćad upisuje pobjedu.

OMBLA - ZMAJ (2:0) 7 : 0
1:0 Andro Drašković 9' ; 2:0 Nikola Bazdan 9' ; 3:0 Dario Burmas 16' ; 4:0 Niko Vlahušić 19' ; 5:0 Dario Burmas 20' ; 6:0 Bruno Šijaković 23' ; 7:0 Bruno Šijaković 24'.

Igrači OMBLE kvalitetno odradili susret,ZMAJ solidno parirao u prvom poluvremenu, kako se susret bližio kraju pada im koncentracija i fizićki nisu mogli pratiti tempo.Tijekom ovog susreta bilo je problema sa nestankom elektrićne energije u više navrata te je susret kasnijo i igrao se na prekide,te su i ostali susreti do kraja kasnili otprilike pola sata.

DUNAVE - CAVTAT (0:1) 0 : 2
0:1 Filip Kurbelašvili 4' ; 0:2 Tomislav Vodopija 24'

Vrlo dobre DUNAVE,čvrsti i kompaktni u obrani,konkretni u napadu,ali suparnik iskusniji,sa puno više odigranih ovakvih susreta,pobjedu osigurali u samom finišu kada su DUNAVE pookušale sa „ pet „ igrača stići do poravnanja.

DUBA Konavoska - PRIDVORJE (0:2) 3 : 3
0:1 Antun Šmanjak 5' ; 0:2 Antun Šmanjak 9' : 1:2 Antonio Tomić 17' ; 1:3 Mihael Vojnić 18' ; 2:3 Matej Nađ 18' ; 3:3 Antonio Šandrk 19' ( 10.m.)

Izmijenom kriterija dosuđivanja prekršaja u drugom poluvremenu sucu su izazvali nervozu kod igrača,te povećane tenzija u igri i na klupi, te što je susret odmicao kraju sve su teže kontolirali događanja.Momčad PRIDVORJA bolja i konkretnija u prvom poluvremenu i prednost od dva pogotka.Drugo poluvrijeme nervozno i konfuzno s obje strane u ćemu se DUBA bolje snalazi,u osamnaestoj minuti nakon vodstva PRIDVORJA od 3:1,nakon svega petnaest sekundi DUBA smanjuje na 3:2,a u slijedećoj minuti poravnava na 3:3,realiziraju udarac sa 10.metara.Momčad PRIDVORJA je imala mogućnost doći do pobjede,ali ne realiziraju čak tri udarca sa deset metara.

PONTA - PLAT (3:2) 4 : 5
1:0 Ivo Mostahinić 4' ; 2:0 Ivo Mostahinić 9' ; 2:1 Ivo Katić 10' ; 3:1 Petar Barišić 11' ; 3:2 Ivo Katić 12' ; 3:3 Leo Pušić 18' ( 10.m.) ; 4:3 Petar Barišić 19' ; 4:4 Domagoj Prkut 21' ; 4:5 Leo Pušić 24' ( 10.m. ).

Igrači PONTE bili na domak prvog boda u čemu ih je sprijećio nepromišljen i nepotreban prekršaj u protivnićkoj polovici tri sekunde prije sirene,a Leo Pušić realizirao i drugi udarac sa deset metara te osigurao pobjedu PLATU.Tijekom cijelog susreta PONTA bila u vodstvu a PLAT stizao.

Sutra će u emisiji Radio Dubrovnika Prva liga gostovati Ivo Pavlić i Matija Pulić ( oko 11.00h ) u svrhu promidžbe ŽFL.