Konavoska kronika
Ponedjeljak, 20.02.2017

DUBA KONAVOSKA – USTANIK  5:4 (2:4)
STRIJELCI: 0:1 Perkušić (5′), 0:2 Perkušić (6′), 1:2 Levanat (8′), 1:3 Mikulić (11′), 2:3 Levanat (12′), 2:4 Kljenak (20′), 3:4 Levanat (32′), 4:4 Kalauz (39′), 5:4 Šandrk (40′)

Gosti su odlično otvorili utakmicu, te su održavali prednost od 2 gola, s kojom su otišli i na odmor. Rezultat se nije mijenjao sve do sredine nastavka kada dolazimo do možda i ključnog trenutka dvoboja. Igrač domaćih Milković isključen je u 30.minuti zbog preoštrog starta, a gosti ne koriste brojčanu prednost. Svojim trećim zgoditkom Levanat (vjerovatno najbolja utakmica u životu 3 pogotka, asistencija i 6. prekršaj na njemu) u 32.minuti dovodi Dubu Konavosku na minimalan zaostatak, da bi u samoj završnici susreta domaćin zaokružio veliki preokret za izuzetno bitna 3 boda u borbi za opstanak. Duba Konavoska tako je uzvratila Ustaniku za poraz u 1.kolu, kada su na Gripama imali prednost 1:4, da bi Ustanik velikim preokretom slavio identičnim rezultatom, 5:4!